Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme

Kavitasyon;cilt altı yağ dokunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokunun buradan uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır.Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yaparak uygulananbir yöntemdir.

Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarını parçalamakta ve açığa çıkn yağ da vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.Bölgesel yağlanmave selülitle ses dalgaları yardımıyla düzelme sağlayan cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Kavitasyon uygulamaları böbrek teşlerını ses dalgaları ile kırma yönteminden esinlenerek başlamıştır.Böbrek taşlarında hedef böbrek taşı iken kavitasyon uygulamasında ise hedef yağların parçalanmasıdır.Aynı şekilde tekrarlayan seanslar uygulanarak işlem yapılır. Gözle görülen kalıcı sonuçlar elde etmek için ortalama 6 seans uygulama yapılmaktadır.

Her seans uygulama yapılan yere bağlı olmak kaydıyla 30-60 dk sürmektedir.Seanslar haftada 2 uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir.İşlem tamamen ağrısızdır.Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.Bu durum parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır.Günde 2 lt su içmek atılımı kolaylaştırır.

Copyright © 2017 Dermastar Güzellik Merkezi - Tasarım seozoon.com
Top