Blog

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon dalga boyu prensibiyle çalıştığını söyleyen Marmara Hair Estetik Uzmanı Meral Biçer, “Kullanılan lazer ışığının dalga boyu kıl köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emilmesine ve kıl kökünün bu sayede tahribini sağlanmaktadır. Günümüzde uygulanan lazer yöntemleri, kullanıcıların herhangi bir Ağrıya maruz kalmayacak şekilde optimal sonuçların elde edilmesi için geliştirilmiştir. Özellikle bu amaçla lazer yönteminde soğutucu teknolojisi de dâhil olmuştur. Bu uygulama sayesinde kişinin rahatsız olabileceği yanma ya da ağrı hissi engellenmektedir” ifadelerine yer verdi.

LAZER EPİLASYON YÖNTEMİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANMAKTADIR?

Yeni nesil lazer epilasyon cihazlarının burun içi ve kulak içi de dâhil olmak üzere her bölgeye uygulanabildiğini belirten Estetik Uzmanı Meral Biçer, “Ense, yüz, boyun, koltuk altı, kulaklar, bacak, gövde, omuzlar, göbek, kalça, sırt, bel çevresi, göğüs üstü, genital bölge lazer epilasyonun uygulandığı bölgelerdir” dedi. Biçer, lazer epilasyon yöntemi kadınlarda olduğu gibi aynı prensip ile erkeklere de uygulandığını ekledi. Biçer, lazer epilasyon yönteminin uygulanamayacağı durumları aktardı: “Lazer epilasyonun uygulanması için kişinin herhangi bir hormonal bozukluğun olmaması gerekir.

Doku itibari ile göz çukuru ve kaş bölgesi de uygulama için tercih edilmemektedir. Cilt hastalığı olan kişilere, beyaz, sarı ve kızıl kıl rengine sahip kişilere (melanin pigmenti bulunmamaktadır),kanser hastalarına, aşırı bronz cilde sahip kişilere, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon yatkınlığı olanlara, tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullananlara ise lazer epilasyon yöntemi uygulanmamaktadır”.

LAZER EPİLASYON YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyon yönteminin kısa sürede tamamlanan bir uygulama olduğuna dikkat çeken Biçer, uygulama aşamaları hakkında bilgi verdi:

“Lazer uygulamadan önce kişinin tüylerinin jilet yardımı ile kısaltılması gerekir. Fakat ağda gibi kıl köklerini ekarte eden uygulamaların yapılmaması gerekir. Tüylerin boyu kısaltıldıktan sonra, uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl kökleri lazer cihazı ile taranmaktadır. Ancak uygulamaya başlamadan önce kişinin ten ve kıl rengine göre lazer değerlerinin ayarlanması gerekir. Bu evrede kişiye en uygun dozu belirlemek, işlemin başarısı için önemli bir noktadır”.

Biçer, uygulamanın yapılacağı bölgelerde ayrı ayrı doz ayarlandığını söyledi: “İşlemin yapılacağı bölgenin büyüklüğü de epilasyon süresini etkilemektedir. Seanslar ortalama olarak 5 dakika ile 2 saat arasında sürmektedir. Bu süre uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişir. Lazer epilasyon yöntemi genellikle 6 ila 8 seans arasında tamamlanmaktadır”.

WhatsApp ile anında iletişim

Whatsapp numaramız 0531 585 45 97

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Dermastar Güzellik Merkezi - Tasarım seozoon.com
Top