Manikür Pedikür El Ayak Bakımı

Manikür nedir? Nasıl Yapılır?

“Manikür” kelimesi Latinceden  türetilmiştir: el ”manus “ bakım için,” cura. ”

Manikür elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Manikür lisanslı  profesyonel tırnak uzmanı manikürist tarafından profesyonel güzellik  salonlarında yapılan tırnak ve tırnak derisine estetik uygulamasıdır. Manikür tırnaklar için aynı zamanda eller için güzelliği etkileyen kozmetik işlemdir. Manikür önce tırnak şekillendirilmesi ve törpü ile başlar.Özel solüsyonlar yardımı ile tırnak kenarı etleri temizlenir , el masajı ve ya peeling uygulaması, parafin uygulaması eklenerek ellerin yumuşaması ve cilt besleyici ürünler ile yapılan masaj sonrasında dinlenmiş ve güzelleşmiş cilde sahip olursunuz. Bu prosedür, ayak tırnaklarına da uygulanabilir. Diğer tırnak uygulamaları tırnak resimleri veya tasarım boyama ya da küçük ağaç baskı veya taklit mücevher uygulayarak eklenebilir.  

Pedikür Nedir?

Pedikür uygulamarında en önemli unsurlardan biri de hijyendir.Pedikür de manikür gibi ayak ve ayak tırnaklarını temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, ayak masajı, ölü derinin düzeltilmesi ayrıca topukları ponza yardımıyla temizleme, batık ve nasır problemi varsa hijyenik bir şekilde alınması ve oje sürülmesi aşamalarını içerir. Salonumuzda hijyenik ortamda kişiye özel alet ve törpü kullanılmaktadır.

WhatsApp ile anında iletişim

Whatsapp numaramız 0531 585 45 97

Copyright © 2017 Dermastar Güzellik Merkezi - Tasarım seozoon.com
Top