Hizmetlerimiz

IPL Epilasyon

Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Traş, kimyasal maddeler, ağda, cımbız ve epilatörler kalıcı çözüm sağlayamazlar. Epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler. Epilasyon uzmanlık gerektiren ciddi bir işlemdir. Epilasyon merkezi konusunda karar verilirlen tıp merkezinin farklı lazer çeşitlerine cevap verecek donanım ve aygıta sahip olmasına dikkat edilmelidir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Uzman estetisyen epilasyon yapılacak bölgeyi antiseptik bir madde ile temizler. Sonra tüğün çıktığı kıl folikülüne kılın kalınlığında bir iğne ile girer ve düşük güçte elektrik akımı verir.Bu elektrik akımı ısıya dönüşerek kıl folükülünü zayıflatır veya tamamen ortadan kalkmasını sağlar.Bu durumda kıl kolayca kökten ayrılır ve cımbızla acı duyulmadan çekilir. Epilasyon için akımın gücü çalışılan kıllın kalınlığına göre değişir. Kullanılan iğneler kişisel ve steril olarak kullanılır. İğneli epilasyon zahmetli ve sabır gerektiren bir yöntemdir.

Cilt Bakımı

Hydra temizleme özelliği cilt yüzeyinden geçirilen yüksek hızlı solüsyonların çözme gücüyle cilt üzerindeki ölü doku ve impüriteleri söker alır. Ciltte oluşan siyah noktaların acısız bir şekilde solüsyonlar tarafından enzimatik olarak çözünerek ve oluşturulan vakum negatif basıncı ile çıkartılması işlemidir. Cildin cansız ve sağlıksız göründüğünü düşünenler,  kırışıklıklarından şikayet edenler ve cildinda aşırı yağlanma problemleri olanlar için Hydrafacial mükemmel bir seçenek. Özellikle 30 yaş ve üzerine cildi geleceğe hazırlamak için Hydrafacial yaptırılması önemle tavsiye edililmektedir.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makaj uygulaması kişiye özel tek kullanımlık mikro iğnelerle yapılan mikro pigmentasyondur. Kullanılan ürünler bitki özlü ve koku maddeler içermeyen’dir. Dövme ile arasındaki en büyük fark kalıcılık süresi’dir.Kalıcılık süresi 2 ile 5 yıl arasındadır.Ancak bu süreç kişinin cilt yapısına bağlıdır.Cilt altında bulunan renk pigmentleri yavaş yavaş cilt yenilendikçe azalır ve zaman içinde kaybolur.Esmer kişiler bu açıdan açık renkli kişilere göre daha şanslı.Olgun insanlarda cilt yenilenmesi daha yavaş olduğu için uygulama daha uzun kalıcılık gösterir.

Leke Bakımı

Peeling,cildin farklı meyve asidleri ile soyma işlemin adıdır. Canlandırmak amacı ile uygulanan bu işlemin temel prensibi ölü derinin yerine daha taze bir cilt oluşmasına zemin hazırlayarak cildi gençleştirmek.Bu tedavide deriye yüzeysel tabakaların soyulmasına neden olan meyve asit uygulanır.Glikolik asit kullanılan en yaygın peeling türüdür.Bu mikropeeling uygulamasında hafif pullanma şeklinde kontrollü soyulan cilt canlanır ve yenilenir. Çevresel faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklıklar,güneşe ve yaşa bağlı lekeler,karaciğer lekeleri,melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile ileştirilir .

Anti Aging

Anti-aging kelime anlamı olarak yaşlanmaya karşı olmayı ifade eder.Anti-aging uygulamalar ile sağlıklı yaşam, kronik hastalıkların oluşmasını önlemek veya geciktirmek hedeflenmektedir. Böylece kişilerin ömürleri artarken aynı zamanda kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlanmaktadır.Anti-aging tedavisi, yaşlanmayı önlemek için uygulanan bir tedavi şekli olduğuna göre, kişiye özel bir tedavi olması kaçınılmazdır.Kişiye has olarak şu yöntemlerle yaşlanmayı durdurmaya çalışmak, yaşlanma sürecini geciktirmek mümkündür: Mezoterapi, PRP, Tri-m Roller, Medikal cilt bakımı, Radyofrekans.

Radyofrekans

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır.( normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Ağda

Çoğu insan istenmeyen tüylerden kurtulmayı sadece kozmetik bir problem olarak görmektedir. Buna rağmen, yüz ve vücutta ki istenmeyen veya hoş olmayan tüyler duygusal ve sosyal problemlere neden olabilir. Tüyler geçici olarak depilasyon kalıcı olarak epilasyon yöntemleri ile temizlenebilir. Depilasyon cildin yüzeyindeki tüyleri temizler.Depilasyon: jilet,tüy dökücü losyonlar,cımbız , balmumu, ağda, iplik ve epilatör aletleriyle yapılabilir. Sir Ağda cilt rahatsızlığı olan kişilere uygulama yapılamaz.

Kaş Tasarımı

Kaşlar yüzdeki ifadeyi etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Estetik açıdan son derece güzel ve anlamlı bakışlara kavuşmak isteyenler için, güzellik merkezimizde kaşın doğal yapısını bozmadan yüz anatomisine en uygun şekil verilir. Profesyonel Kaş Alımı, Kaş dizaynı düzgün yapılmadığında kişiyi sinirli ve üzgün gösterir. Tabii ki uzman bir estetisyen tarafında termonolojiye uygun olarak kaşa şekil verildiğinde kişinin bakışları daha belirgin daha mutlu ve kendine daha güvenen bir ifade ortaya çıkıyor. •  Kaş deyip geçmeyin, kaşlar kadın güzelliğinde gözlerden sonra 2. plandadır. Şairler özellikle Divan edebiyatında sevgilinin en çok kaşları üzerinde durmuşlar, kaşları bir yaya kirpikleri ise oka benzetmişlerdir. Sevgilinin kaşlarını çatması yayın çatılması, okun bağra saplanması ise kirpiklerin etkileyiciliğini simgeler.

Manikür Pedikür El Ayak Bakımı

Manikür nedir? Nasıl Yapılır? Manikür elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir. Pedikür Nedir? Pedikür de manikür gibi ayak ve ayak tırnaklarını temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, ayak masajı, ölü derinin düzeltilmesi ayrıca topukları ponza yardımıyla temizleme, batık ve nasır problemi varsa hijyenik bir şekilde alınması ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

İpek Kirpik Uygulaması

Kadınların makyajda son yıllardaki yeni tercihi; ipek kirpik… İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapldığından gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde her gün 1er 2şer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir. Kişinin göz yapısına göre ve bazen de kişinin isteğine bağlı  ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Uygulama yaklaşık 1.5-2  saat sürer. Periyodik aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gerekenler: -2 Gün boyunca su değidirmemenizi öneririz. -Lens kullanıyorsanız işlem öncesi çıkartılmalı. -Duş alırken veya yüzünüzü yıkarken hassas davranmanız önerilir

WhatsApp ile anında iletişim

Whatsapp numaramız 0531 585 45 97

Copyright © 2017 Dermastar Güzellik Merkezi - Designed by Mahmut Er
Top